Následující řádky patří více méně těm, kteří si k nám přijedou zahrát a nebo těm, kdo jsou zkrátka zvědaví, jak to vypadá „tam vzadu“. Z vlastní zkušenosti víme, že je vždy dobré vědět, s jakými rozměry, s jakou technikou se na výjezdech můžete potkat.

 

 

ADRESA

Divadlo svou adresu vlastně nemá. Je umístěno přímo v nádražní budově. Takže se ptejte po nádraží. Vzhledem k tomu, že téměř třetina Meziměstí je vlastně jedno velké nádraží, tak to nemůžete minout 🙂

 

 

 A jak tedy vypadá naše divadlo?


KULISY

Kulisy se nosí po schodech nebo je možné přistavit auto k rampě. Parkování přímo u divadla.
A protože jsme divadlo na nádraží, je možné kulisy dovézt vlakem a přímo z peronu ho dát do divadla. Tuto možnost kupodivu zatím nikdo nevyužil 🙂

ŠATNY

Šatny máme dvě. Jedna je spíše převlékárna pro ty, co se stydí před ostatními a druhá hlavní je sice malá, asi pro 10 osob, ale i velké soubory si tam hravě poradily :-). WC je přístupné přímo ze šatny.

JEVIŠTĚ

Od šatny je jeviště doslova pár kroků po malých schodech.

Jeviště je z dřevěných prken, do kterých lze vrtíkovat a má rozměry cca 6 x 6,5m (čisté jeviště bez zákulisí). Místo před oponou cca 1,5. Opona je elektrická, ovládaná z jeviště nebo z osvětlovací kabiny, zavírá se z boků do středu, dá se kdykoliv zastavit. Na bocích jeviště jsou černé výkryty.
Přístup na jeviště je buď přímo od šaten, nebo z hlavního vchodu po schůdkách z hlediště. Schody se dají přemístit kamkoliv.
Z pohledu diváka vpravo je místo za výkryty cca 1,5 m
Nalevo z pohledu diváka je cca 2 m. Na požádání lze udělat prostor na levé straně cca 3,5 m. Ale raději to nechtějte. Museli bychom tam uklidit…
Zákulisí je průchodné za zadním horizontem, šíře cca 80 cm. Horizont je černý, uprostřed možnost „vchodu“ na scénu.

Tah máme jen jeden, ale raději ho moc nepoužíváme, protože je to takový dědeček. Může se na něj pověsit jen něco lehkého (šály, obrazy apod.). Ovládá se klikou a je umístěn asi 60 cm od zadního horizontu.

SVĚTLA A ZVUK

Digitální světla i zvuk se ovládají z kabiny. Výhled na jeviště je z oken kabiny, odposlech máme za pomocí dvou mikrofonů (jeden nad jevištěm, druhý nad hledištěm). Je však dobře slyšet i bez nich.

V předu v hledišti jsou dva velké reproduktory a vzadu za horizontem na zdi dva menší.
Přímo na jevišti jsou na obou stranách připojovací místa na mikrofony, CD, DMX, apod.
Zvukař a osvětlovač sedí v kabině vedle sebe.
V kabině je zvukařský pult s našim CD přehrávačem. Samozřejmostí je připojení vlastního zařízení.
DMX světelným pultem lze ovládat našich 27 světel + 3 zásuvky. Z kabiny lze ovládat i světla v sále a opona.
Šest reflektorů je napevno umístěno v hledišti bez možnosti pohybu. Ostatní jsou přímo nad jevištěm. K dispozici máme také přenosnou DMX rampu na 4 světla.